Featured

6/recent/ticker-posts

Ponta: „Fritz a fost condamnat definitiv de două ori şi rămâne la USR, ba chiar preşedinte. USR nu răspunde în faţa legilor din România. Până nu ne eliberăm de vânzători și de cozile de topor, nu ne vom face bine”

Victor Ponta a ieșit la atac, după ce președintele USR Dominic Fritz a pierdut procesul cu ANI. În opinia fostului premier, moral era ca primarul din Timișoara să se retragă de pe prima scenă politică, scrie romaniatv.net.



Dominic Fritz are de servit interese externe în cadrul USR, acuză Victor Ponta. „La USR, Dominic Fritz a fost condamnat definitiv de două instanțe formate din judecători. Condamnat, nu doar acuzat. Și totuși, USR votează în unanimitate să îl păstreze ca președinte al unui partid aflat la guvernare și reprezentat în Parlament.

De ce? Pentru că, în opinia mea, USR nu este creația alegătorilor români, nu răspunde în fața alegătorilor români și nici în fața legilor românești care ni se aplică nouă, celorlalți. Creatorii și stăpânii USR nu dau doi bani pe români și pe România; îi interesează doar să extragă bani și avantaje. Până nu ne eliberăm de vânzători și de cozile de topor, nu ne vom face bine”, a transmis Victor Ponta, pe Facebook.

Trimiteți un comentariu

0 Comentarii